| Item No.: | D338332 |
| Model: | Zenbook 14X OLED UX3404VC-M3145X |
| Display (inches): | 14.5 inches |
| Display resolution mode: | WQXGA+ |
| Display features: | 120 Hz + touch display |
| Display resolution: | 2880×1800 pixels |
| Display format: | 4:10 p.m |
| Processor / Brand: | Intel |
| Processor: | Intel® Core™ i9-13900H |
| Processor series: | Intel® Core™ i9 |
| Processor / Model: | i9-13900H |
| Processor / Generation: | 13th Gen. (Raptor Lake) |
| Processor cores (number): | 14x |
| Processor clock frequency: | 2.6GHz |
| Processor Turbo clock frequency (max.): | 5.4GHz |
| Processor/Cache: | 24MB |
| RAM capacity: | 32GB |
| RAM type: | LPDDR5 RAM |
| Number of graphics cards: | 1 |
| Graphics card series: | Nvidia GeForce |
| Graphics card model: | RTX 3050 |
| Graphics card memory: | 4 |
| Graphics card memory type: | GDDR6 RAM |
| SSD 1 type: | SSD |
| SSD 1 capacity: | 1TB |
| SSD 1 connection: | M.2 PCIe |
| SSD Capacity (Total): | 1024GB |
| Drive: | Without drive |
| Integrated speakers: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Bluetooth® version: | 5.0 |
| Mobile Internet: | WiFi |
| Keyboard layout: | German, QWERTZ |
| Interfaces: | Headphone/microphone combo (3.5 mm jack) + HDMI® + Thunderbolt 4 + USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1) + Wi-Fi 6E (IEEE 802.11 ax/ac/n/g/b/a) + Bluetooth® |
| Number of HDMI®: | 1x |
| Number of Thunderbolt: | 2x |
| Number of USB Type A 3.1 / 3.2 Gen 2: | 1x |
| Manufacturer color: | Gray |
| Width: | 321.8mm |
| Height: | 16.9mm |
| Length (depth): | 225.6mm |
| Weight: | 1.56kg |
| Membership Software: | Micosoft® 365 (30-day trial version) |
| Operating system (version): | Windows® 11 Pro |
| Model: | Zenbook 14X OLED UX3404VC-M3145X |
| Product Type: | Notebook |
| Display (cm): | 36.8cm |
| Category: | Notebook |
| Graphics processor / brand: | Microsoft |
| Manufacturer no.: | 90NB10H4-M007Y0 |
| EAN: | 4711387103333 |
Asus, PC
Asus Notebook Zenbook 14X OLED UX3404VC-M3145X 36.8cm (14.5 inch) WQXGA+ Intel® Core™ i9 i9-13900H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia
Overview
Display: 36.8 cm (14.5 inches) 120 Hz, touch display WQXGA+ 2880 x 1800 pixels
Processor: Intel® Core™ i9 i9-13900H 13th Gen. (Raptor Lake) up to 5.4 GHz, processor / number of cores: 14 x
RAM : 32 GB LPDDR5 RAM
Storage: 1 TB SSD
Graphics: Nvidia GeForce RTX 3050 4 GDDR6 RAM
Operating system: Windows® 11 Pro
Hints
HDMI® is a registered trademark of HDMI Licensing LLC.
The product image may differ from the technical data.
Keywords
Asus, 90NB10H4-M007Y0, Zenbook 14X OLED UX3404VC-M3145X, Laptop, Notebook, Portable PC, A0-20
Other information
Bluetooth® is a registered trademark of Bluetooth SIG, Inc.
$2,080.00 $2,260.00











There are no reviews yet.