| Item No.: | X902012 |
| Particularities: | Fingerprint + liquid resistant + Kensington lock + multi-touch touchpad + memory card reader |
| Model: | ThinkBook 15 G4 ABA 21DL |
| Display (inches): | 15.6 inches |
| Display resolution mode: | Full HD |
| Display features: | IPS technology + LED backlight + anti-glare |
| Display resolution: | 1920×1080 pixels |
| Display format: | 16:9 |
| Processor / Brand: | AMD |
| Processor series: | AMD Ryzen 7 |
| Processor / Model: | 5825U |
| Processor / Generation: | 12th Gen. (Alder Lake) |
| Processor cores (number): | 8x |
| Processor clock frequency: | 2GHz |
| Processor Turbo clock frequency (max.): | 4.5GHz |
| Processor/Cache: | 16MB |
| RAM capacity: | 16 GB |
| RAM type: | DDR4 SDRAM |
| RAM/Clock: | 3200MHz |
| Number of memory slots: | 1 |
| RAM / Max. Upgrade: | 40GB |
| Number of graphics cards: | 1 |
| Graphics card series: | AMD Radeon Graphics |
| SSD 1 type: | SSD |
| SSD 1 capacity: | 512GB |
| SSD 1 connection: | M.2 PCIe NVMe |
| SSD Capacity (Total): | 512GB |
| Drive: | Without drive |
| Integrated speakers: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Fingerprint: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Bluetooth® version: | 5.2 |
| Mobile Internet: | WiFi |
| Keyboard layout: | German, QWERTZ, Windows® |
| Interfaces: | USB-C® USB 3.2 (Gen 2) + USB 3.2 Gen 1 + HDMI® + LAN (10/100/1000 MBit/s) + headphone/microphone combination (3.5 mm jack) + SD + Bluetooth® + Wi-Fi 6 (IEEE 802.11 ax/ac/n/g/b/a) |
| Number of HDMI®: | 1x |
| Number of USB Type A 3.1 / 3.2 Gen 1: | 2x |
| Number of USB-C™: | 2x |
| Number of LAN / Gigabit LAN ports: | 1x |
| Supported memory cards: | SD + SDHC + SDXC + MMC |
| Manufacturer color: | Gray |
| Width: | 357mm |
| Height: | 18.9mm |
| Length (depth): | 235mm |
| Weight: | 1.7kg |
| Battery / Technology: | Lithium polymer, 45 Wh |
| Operating time (max.): | 8 h |
| Membership Software: | Microsoft Office (30 day trial) |
| Operating system (version): | Windows® 11 Pro |
| Display (cm): | 39.6cm |
| Category: | Notebook |
| Product Type: | Notebook |
| Model: | ThinkBook 15 G4 ABA 21DL |
| Graphics processor / brand: | AMD |
| Manufacturer no.: | 21DL000BGE |
| EAN: | 0196379417027 |
Slot: 1 x M.2 (PCI Express 3.0 x4) (0 free) ¦ 1 x M.2 (PCI Express 3.0 x4) (1 free)
Interfaces: 2 x USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ HDMI ¦ LAN ¦ Headphone/microphone combination jack Security: Firmware
Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security chip, fingerprint reader
Features: Administration password, Hard Drive Password, Power On Password, MIL-STD-810H Tested, Rapid Charge Pro
Anti-Theft Lock Type: Kensington Nano Security Slot










There are no reviews yet.