| Item No.: | R770692 |
| Particularities: | liquid-resistant + multi-touch touchpad |
| Model: | V15 G4 AMN 82YU |
| Display (inches): | 15.6 inches |
| Display resolution mode: | Full HD |
| Display features: | Anti-glare |
| Display resolution: | 1920×1080 pixels |
| Display format: | 16:9 |
| Processor / Brand: | AMD |
| Processor: | AMD Ryzen 5 7520U |
| Processor series: | AMD Ryzen 5 |
| Processor / Model: | 7520U |
| Processor cores (number): | 4x |
| Processor clock frequency: | 2.8GHz |
| Processor Turbo clock frequency (max.): | 4.3GHz |
| Processor/Cache: | 4MB |
| RAM capacity: | 8GB |
| RAM type: | LPDDR5 SDRAM |
| RAM/Clock: | 4800MHz |
| Number of graphics cards: | 1 |
| Graphics card series: | AMD Radeon |
| Graphics card model: | 610 |
| SSD 1 type: | SSD |
| SSD 1 capacity: | 256GB |
| SSD 1 connection: | M.2 PCIe NVMe |
| SSD Capacity (Total): | 256GB |
| Drive: | Without drive |
| Integrated speakers: | Yes |
| Fingerprint: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Bluetooth® version: | 5.0 |
| Mobile Internet: | WiFi |
| Keyboard layout: | German, QWERTZ |
| Interfaces: | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) + USB-C® + HDMI® + RJ45 + headphone/microphone combo (3.5 mm jack) + Wi-Fi 5 (IEEE 802.11 ac/n/g/b/a) + Bluetooth® |
| Number of HDMI®: | 1x |
| Number of USB Type A 3.1 / 3.2 Gen 1: | 2x |
| Number of USB-C™: | 1x |
| Number of LAN / Gigabit LAN ports: | 1x |
| Manufacturer color: | Black |
| Width: | 359.2mm |
| Height: | 19.9mm |
| Length (depth): | 235.8mm |
| Weight: | 1.65kg |
| Battery / Technology: | Lithium polymer, 38 Wh |
| Operating time (max.): | 14.4 h |
| Membership Software: | Microsoft Office (trial version) |
| Operating system (version): | Windows® 11 Pro |
| Display (cm): | 39.6cm |
| Category: | Notebook |
| Graphics processor / brand: | AMD |
| Product Type: | Notebook |
| Manufacturer no.: | 82YU_CTO |
| EAN: | 4049998686717 |
Lenovo Notebook V15 G4 AMN 82YU 39.6cm (15.6 inch) Full HD AMD Ryzen 5 7520U 8GB RAM 256GB SSD AMD Radeon 610 Win 11 Pro Black
Overview
Display: 39.6 cm (15.6 inches) Anti-glare Full HD 1920 x 1080 pixels
Processor: AMD Ryzen 5 7520U up to 4.3 GHz, processor / number of cores: 4 x
RAM: 8 GB LPDDR5-SDRAM 4800 MHz
Storage: 256 GB SSD
Graphics: AMD Radeon 610
Operating System: Windows® 11 Pro
Description
The Lenovo V15 (15″ Intel) is like an office assistant that handles your daily tasks efficiently. This keeps your business productive and your data safe. The thin, slim design and narrow display bezel ensure a professional appearance – whether in the office or On the go.
Productive work and data protection
The Lenovo V15 (15″ Intel) notebook with support for dual storage drives helps you increase productivity. The integrated firmware – Trusted Platform Module (TPM) 2.0 – protects your work by encrypting data and passwords.
Elegant style
The contemporary design gives the notebook a high-quality appearance. And thanks to the slim body, it is ideal for business travelers.
Tested for Reliability
This notebook has been tested for reliability and durability under eight extreme conditions: shock, vibration, integrated keyboard, hinge life, fan reliability, cover wear, operating temperature and pressure. It is ready for all your work needs.
Hints
HDMI® is a registered trademark of HDMI Licensing LLC.
The product image may differ from the technical data.
Keywords
Lenovo, 82YU_CTO, V15-G4 AMN, Laptop, Notebook, Portable PC, A0-24
Other information
Bluetooth® is a registered trademark of Bluetooth SIG, Inc.
$420.00 $460.00










There are no reviews yet.