| Item No.: | S812482 |
| Category: | Mouse |
| Product Type: | Mouse |
| Transmission type: | Bluetooth® |
| Interfaces: | Lightning |
| for brand: | Apple |
| Suitable for Apple device type: | iMac + MacBook + Mac mini + MacPro |
| Suitable for (input devices): | Right-handed + left-handed |
| Input device specifics: | Rechargeable |
| Manufacturer color: | Black |
| Color: | black |
| Width: | 5.71cm |
| Height: | 2.16cm |
| Length (depth): | 11.35cm |
| Power supply: | battery pack |
| Manufacturer no.: | MMMQ3Z/A |
| EAN: | 0194252917909 |
Apple Magic Mouse Mouse Bluetooth® Black Rechargeable
Description
The multi-touch interface lets you perform simple gestures like swiping through web pages or scrolling through documents. With the rechargeable battery, you can use your MagicMouse for about a month or more before needing to charge it. The Magic Mouse is ready to use straight away and automatically pairs with your Mac. It comes with a woven USB-C to Lightning cable that you can connect to the Mac via a USB-C port for charging and pairing.
Characteristics
Compatibility
iPad models:
· iPad Air (5th generation)
· iPad mini (6th generation)
· iPad (9th generation)
· 12.9″ iPad Pro (5th generation)
· 12.9″ iPad Pro (4th generation )
· 12.9″ iPad Pro (3rd generation)
· 12.9″ iPad Pro (2nd generation)
· 12.9″ iPad Pro (1st generation)
· 11″ iPad Pro (3rd generation)
· 11″ iPad Pro (2nd generation)
· 11″ iPad Pro (1st generation)
· 10.5″ iPad Pro
· 9.7″ iPad Pro
· iPad Air (4th generation)
· iPad Air (3rd generation)
· iPad Air 2
· iPad (8th generation)
· iPad (7th generation)
· iPad (6th generation)
· iPad (5th generation)
· iPad mini (5th generation)
· iPad mini 4
Mac models:
· MacBook Air (M1, 2020)
· MacBook Air (Retina, 13″, 2020)
· MacBook Air (Retina, 13″, 2018-2019)
· MacBook Air (13″, Early 2015-2017)
· MacBook Air (11″, Early 2015)
· MacBook Pro (14″, 2021)
· MacBook Pro (16″, 2021)
· MacBook Pro (13″, M1, 2020)
· MacBook Pro (13″, 2020)
· MacBook Pro (13″, 2016-2019)
· MacBook Pro (Retina, 13″, Late 2012-2015)
· MacBook Pro (16″, 2019)
· MacBook Pro (15″, 2016-2019)
· MacBook Pro (Retina, 15″, Mid 2012-2015)
· MacBook Retina, 12 “, early 2015-2017)
· iMac (24″, M1, 2021)
· iMac (Retina 4K, 21.5″, 2017)
· iMac (Retina 5K, 27″, 2019-2020)
· iMac (Retina 5K, 27 “, 2017)
· iMac (Retina 5K, 27″, Late 2014-2015)
· iMac Pro (2017)
· Mac Studio (2022)
· Mac mini (M1, 2020)
· Mac mini (2018)
· Mac mini (Late 2014 )
· Mac Pro (2019)
· Mac Pro (late 2013)
Hints
*Weight varies depending on configuration and manufacturing process.
scope of delivery
- Magic Mouse
- USB-C to Lightning cable
requirements
Bluetooth enabled Mac with OSX 10.11 or newer + iPad with iPadOS 13.4 or newer
Keywords
Apple, MMMQ3Z/A, Magic Mouse, MMMQ3, Mouse, Computer Mouse, A0-24
Other information
Bluetooth® is a registered trademark of Bluetooth SIG, Inc.
$90.00 $110.00







There are no reviews yet.