| Item No.: | X084472 |
| Particularities: | Fingerprint + memory card reader + keyboard lighting |
| Model: | ProArt Studiobook Pro 16 OLED W7600Z3A-L2058X |
| Display (inches): | 16 inches |
| Display resolution mode: | WQUXGA |
| Display features: | OLED |
| Display resolution: | 3840×2400 pixels |
| Display format: | 4:10 p.m |
| Processor / Brand: | Intel |
| Processor: | Intel® Core™ i7-12700H processor (24M cache, up to 4.70 GHz) |
| Processor series: | Intel® Core™ i7 |
| Processor / Model: | 12700H |
| Processor / Generation: | 12th Gen. (Alder Lake) |
| Processor cores (number): | 14x |
| Processor Turbo clock frequency (max.): | 4.7GHz |
| Processor efficiency cores (number): | 8th |
| Processor performance cores (number): | 6 |
| Processor/Cache: | 24MB |
| RAM capacity: | 32GB |
| RAM type: | DDR5 RAM |
| Number of graphics cards: | 1 |
| Graphics card series: | Nvidia |
| Graphics card model: | RTX™ A3000 |
| Graphics card memory: | 12GB |
| Graphics card memory type: | GDDR6 RAM |
| SSD 1 type: | SSD |
| SSD 1 capacity: | 1TB |
| SSD 1 connection: | M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 |
| SSD Capacity (Total): | 1024GB |
| Drive: | Without drive |
| Integrated speakers: | Yes |
| Fingerprint: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Bluetooth® version: | 5.0 |
| Mobile Internet: | WiFi |
| Keyboard layout: | German, QWERTZ, Windows® |
| Interfaces: | Headphone/microphone combination (3.5 mm jack) + HDMI® + LAN (10/100/1000 MBit/s) + SD + Thunderbolt 4 + USB 3.2 Gen 2 + Bluetooth® + Wi-Fi 6 (IEEE 802.11 ax/ac/n /g/b/a) |
| Number of HDMI®: | 1x |
| Number of Thunderbolt: | 2x |
| Number of USB Type A 3.1 / 3.2 Gen 2: | 2x |
| Number of LAN / Gigabit LAN ports: | 1x |
| Supported memory cards: | SD |
| Manufacturer color: | Black |
| Width: | 362mm |
| Height: | 21.4mm |
| Length (depth): | 264mm |
| Weight: | 2.4kg |
| Battery / Technology: | 4 cells, Li-Ion, 90 Wh |
| Membership Software: | Micosoft 365 (30-day trial) + McAfee LiveSafe™ (30-day trial) |
| Operating system (version): | Windows® 11 Pro |
| Display (cm): | 40.6 cm |
| Category: | Notebook |
| Graphics processor / brand: | NVIDIA |
| Model: | ProArt Studiobook Pro 16 OLED W7600Z3A-L2058X |
| Product Type: | Notebook |
| Manufacturer no.: | 90NB0XH1-M00420 |
| EAN: | 4711081983057 |
Security: BIOS Booting User Password Protection, BIOS Setup User Password, Fingerprint Sensor with Power Key, HDD User Password Protection & Security, IR Webcam with “Windows Hello” support, Security Lock, Trusted Platform
Module (TPM) 2.0
ports (Details) : 3.5mm headphone/microphone combo jack, HDMI 2.1 FRL, RJ45 Gigabit Ethernet, SD Express 7.0 card reader, 2x Thunderbolt™ 4 (Supports Display/Power Delivery), 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A











There are no reviews yet.