| Art.-No.: | X931012 |
| Model: | 3420 |
| Display (Zoll): | 14 inches |
| Display resolution mode: | Full HD |
| Display features: | Blur-free + 60 Hz |
| Display resolution: | 1920 x 1080 Pixel |
| Display-Format: | 16:9 |
| Processor / Brand: | Intel |
| Processor: | Intel® Core™ i5 i5-1135G7 4x 2.4 GHz |
| Processor series: | Intel® Core™ i5 |
| Processor / Model: | i5-1135G7 |
| Processor / Generation: | 11. Gen. (Tiger Lake) |
| Processor cores (number): | 4 x |
| Processor clock frequency: | 2.4 GHz |
| Processor Turbo clock frequency (max.): | 4.2 GHz |
| Processor / Cache: | 8 MB |
| RAM capacity: | 8 GB |
| RAM type: | DDR4-SDRAM |
| RAM/Clock: | 3200 MHz |
| Number of memory slots: | 1 |
| RAM / Max. Upgrade: | 32 GB |
| Number of graphics cards: | 1 |
| Graphics card series: | Intel Iris Xe |
| SSD 1 type: | SSD |
| SSD 1 capacity: | 256 GB |
| SSD 1 connection: | M.2 PCIe NVMe |
| SSD Capacity (Total): | 256 GB |
| Drive: | Without drive |
| Integrated speakers: | And |
| Webcam: | And |
| Fingerprint: | And |
| Bluetooth® Version: | 5.2 |
| Mobiles Internet: | WiFi |
| Tastaturlayout: | German, QWERTZ |
| Interfaces: | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) + HDMI® + headphone/microphone combination (3.5 mm jack) + USB-C® + LAN (10/100/1000 MBit/s) + USB 2.0 |
| Number of HDMI®: | 1 x |
| Number of USB Type A 2.0: | 1 x |
| Number of USB Type A 3.1 / 3.2 Gen 1: | 2 x |
| Number of USB-C™: | 1 x |
| Number of LAN / Gigabit LAN ports: | 1 x |
| Supported memory cards: | microSD |
| Manufacturer color: | Grau |
| Width: | 326 mm |
| Length (depth): | 226 mm |
| Weight: | 1.52 kg |
| Battery / Technology: | 54 Wh 4 cells |
| Operating system (version): | Windows® 10 Pro |
| Product Type: | Notebook |
| Display (cm): | 35.6 cm |
| Performance power supply: | 65 W |
| Model: | 3420 |
| Category: | Notebook |
| Manufacturer no.: | V69TH |
| EAN: | 5397184763186 |
Dell Notebook 3420 35.6cm (14 Zoll) Full HD Intel® Core™ i5 i5-1135G7 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe Win 10 Pro Gray V69TH
Overview
Display: 35.6 cm (14 inches) anti-glare, 60 Hz Full HD 1920 x 1080 pixels
Processor: Intel® Core™ i5 i5-1135G7 11th Gen. (Tiger Lake) up to 4.2 GHz, processor / number of cores: 4 x
RAM: 8 GB DDR4-SDRAM 3200 MHz
Memory: 256 GB SSD
Graphics: Intel Iris Xe
Operating system: Windows® 10 Pro
Description
Smaller and faster than ever before? Yes.
Increase your productivity with this intelligent 35.5 cm (14”) laptop. Customize it with a variety of options and accelerate your work with Dell Optimizer, now with ExpressConnect.
Characteristics
DELL Latitude 3420 · Intel® Core™ i5 · 35,6 cm (14 Zoll) · 1920 x 1080 Pixel · 8 GB · 256 GB · Windows 10 Pro
Hints
HDMI® is a registered trademark of HDMI Licensing LLC.
The product image may differ from the technical data.
Keywords
Dell, V69TH, 3420, Laptop, Notebook, Portable PC, A0-20
Other information
Bluetooth® is a registered trademark of Bluetooth SIG, Inc.
$810.00 $860.00













There are no reviews yet.