| Item No.: | S29789707 |
| Weight: | 70g |
| Height: | 42mm |
| Length: | 120mm |
| Width: | 65mm |
| Product Type: | PC mice |
| Manufacturer no.: | GAM-108 |
| EAN: | 7333048047021 |
Mouse
GAMING DM210 light gamer mouse RGB 1000 Hz, USB 1.8 m cable, LED
Our first ultralight gaming mouse, DM210, gives you everything you need in a gaming mouse. Fantastic RGB, ultra-lightweight and rubber-coated side handles for ultra control even in pressure situations. The 6 different DPI modes can be alternated using the top button, while the bottom button helps with LED lighting.
Technical data:
- Huano switch
- 7 buttons
- Rubber coated side handles
- RGB – can be controlled with software
- Polling rate: 1000Hz
- Compatibility: Windows 7/8/10
- 1.8m braided USB cable
- DPI: 400/800/1200/1600/3200/6400
Scope of delivery
- DM210 Ultra-light gaming mouse
- Instructions
Scope of delivery
- DM210 gaming mouse
- Instructions
$30.00 $40.00






There are no reviews yet.