| Item No.: | C842222 |
| Particularities: | Memory card reader + battery installed + fingerprint |
| Model: | V17 G4 IRU |
| Display (inches): | 17.3 inches |
| Display resolution mode: | Full HD |
| Display features: | 60 Hz + Anti-glare + IPS technology |
| Display resolution: | 1920×1080 pixels |
| Processor / Brand: | Intel |
| Processor: | Intel® U300 |
| Processor / Model: | U300 |
| Processor cores (number): | 5x |
| Processor clock frequency: | 1.2GHz |
| Processor Turbo clock frequency (max.): | 4.4GHz |
| Processor/Cache: | 8MB |
| RAM capacity: | 8GB |
| RAM type: | DDR4 RAM |
| RAM/Clock: | 3200MHz |
| Number of memory slots: | 1 |
| RAM / Max. Upgrade: | 16 GB |
| Number of graphics cards: | 1 |
| Graphics card series: | Intel UHD Graphics |
| SSD 1 type: | SSD |
| SSD 1 capacity: | 512GB |
| SSD 1 connection: | M.2 PCIe |
| SSD Capacity (Total): | 512GB |
| Drive: | Without drive |
| Fingerprint: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Bluetooth® version: | 5.2 |
| Mobile Internet: | WiFi |
| Keyboard layout: | German, QWERTZ |
| Interfaces: | HDMI® + USB-C® + USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) + USB 2.0 + headphone/microphone combo (3.5 mm jack) + Wi-Fi 6 (IEEE 802.11 ax/ac/n/g/b/a) + Bluetooth® |
| Number of HDMI®: | 1x |
| Number of USB Type A 2.0: | 1x |
| Number of USB Type A 3.1 / 3.2 Gen 1: | 1x |
| Number of USB-C™: | 1x |
| Manufacturer color: | Gray |
| Width: | 399mm |
| Height: | 19.9mm |
| Length (depth): | 274mm |
| Weight: | 2.02kg |
| Battery / Technology: | Li-Polymer, 45Wh |
| Operating time (max.): | 7.25 a.m |
| Operating system (version): | Windows® 11 Home |
| Display (cm): | 43.9cm |
| Category: | Notebook |
| Graphics processor / brand: | Intel |
| Product Type: | Notebook |
| Manufacturer no.: | 83A2001NGE |
| EAN: | 0197528318066 |
Lenovo, PC
Lenovo Notebook V17 G4 IRU 43.9cm (17.3 inch) Full HD U300 8GB RAM 512GB SSD Intel UHD Graphics Win 11 Home Gray 83A2001NGE
Overview
Display: 43.9 cm (17.3 inches) 60 Hz, anti-glare, IPS technology Full HD 1920 x 1080 pixels
Processor: U300 up to 4.4 GHz, processor / number of cores: 5 x
RAM: 8 GB DDR4-RAM 3200 MHz
memory: 512 GB SSD
graphics: Intel UHD Graphics
Operating system: Windows® 11 Home
Hints
HDMI® is a registered trademark of HDMI Licensing LLC.
The product image may differ from the technical data.
Keywords
Lenovo, 83A2001NGE, V17-IRU, Laptop, Notebook, Portable PC, A0-24
Other information
Bluetooth® is a registered trademark of Bluetooth SIG, Inc.
$530.00 $590.00






There are no reviews yet.